Poslední závody školního roku: emoce, pokroky i obrovská odhodlanost 💙
V pátek 20. června jsme se naposledy v tomto školním roce všichni společně sešli na tradičních letních oddílových závodech. Tentokrát ale v trochu jiném duchu, než na jaký jsme byli zvyklí. Nejmladší gymnastky z přípravky si poprvé na oddílových závodech vyzkoušely klasický teamgymový formát v malých týmech. Vznikla tři tria, která mezi sebou poměřila síly a hlavně sbírala další zkušenosti s opravdovým týmovým závoděním. Holčičky se učily nejen samotné prvky, ale také fungování v týmu — společné návraty po doskoku, či udržení více gymnastek v pohybu. A bylo vidět, že si tuto novou zkušenost opravdu užívají. Stejně netradiční výzva čekala i naše nejstarší závodnice. Ty vytvořily dvě trojice a jednu dvojici. Tentokrát si samy musely připravit řady na trampolíně i akrobacii a vytvořit vlastní sestavy. Holky se role choreografek i závodnic zhostily skvěle a publiku předvedly velmi obtížná vystoupení plná kreativity. Ostatní kategorie závodily klasickou formou jednotlivců, ale ani tam nechyběly skvělé výkony a spousta radosti z pokroku.
Kategorie A – přípravka
Naše nejmenší gymnastky předvedly vůbec poprvé dvě akrobatické řady a dvě trampolínové řady v týmovém formátu. Na trampolíně jsme mohli vidět krásné výskoky i první skoky přes přeskokovou bednu. Na akrobacii nechyběly první hvězdy a některé gymnastky už zvládly dokonce hvězdu na jedné ruce. Vítězství si odnesl tým Kočiček ve složení Terezka Simonidesová, Meda Císařová a Nina Burianová. Druhé místo vybojovaly Opičky (Magdalenka Cmuntová, Zoe Vašíčková a Lucinka Rys) a třetí skončily Žabičky ve složení Ellinka Simonidesová, Terezka Rys a Sandra Císařová.
Kategorie B – minitým Hopíků
Ani Hopíci nezůstali pozadu. Poprvé jsme zde mohli vidět nácvik přemetů na trampolíně, což je důležitý mezistupeň při tréninku těchto prvků. Je úžasné sledovat, jak obrovský výkonnostní posun naše malé gymnastky dělají a s jakým nadšením se pouštějí do nových výzev. Vítězkou kategorie se zaslouženě stala Terezka Horáčková před Majdalenkou Pražákovou a Elenkou Chmelovou.
Kategorie C – minitým Hvězdiček
U Hvězdiček už jsme mohli sledovat skvěle odskákaná salta i přemety na trampolíně. Oproti prvním závodům na začátku roku byl vidět obrovský progres. Na akrobacii se nám předvedli již tři další nové fliky, za které jsme moc rádi a věříme, že holkám motivace vydrží a brzy jich uvidíme ještě více. První místo vybojovala Zorka Homolová, druhé místo získala Sarinka Petrovic a třetí skončila Emča Dráždilová.
Kategorie D – žákyně
V kategorii žákyň byly výkony velmi vyrovnané. Zejména se nám zvedl počet holek, které nám přidaly obraty jak v saltech na trampolíně, tak na přeskokovém nářadí. S výrazným náskokem zvítězila Nina Iris Hánová. Druhé místo obsadila Naty Knechtová a třetí příčku vybojovala bezchybným výkonem Sarinka Homolová.
Kategorie E – kadetky a juniorky
Nejstarší závodnice nabídly divákům originální vystoupení, která si kompletně připravily samy. Bylo vidět obrovské nasazení, snaha zařadit co nejtěžší prvky i kreativita při tvorbě podiových skladeb. Velkou novinkou letošních závodů bylo také hlasování diváků, kteří nakonec rozhodli o finálním vítězi této kategorie. Pomocí QR kódů mohli rodiče i ostatní gymnastky během závodu posílat hlasy svému vybranému týmu. Vítězem diváckého hlasování se s 60,2 % hlasů stal tým Ztracené gymnastky ve složení Terka Badalíková, Denda Čápová a Bety Fuková. Skvělé výkony ale předvedly také týmy Hvězdičky (Ája Cvachová a Táňa Polkovnyková) a Létající Piškoti (Anička Daňková, Eliška Erbenová a Ivča Neubauerová).
Příběh, který dojal
Závěr závodů patřil velmi silnému momentu. Předávala se totiž cena za sázku mezi Terkou B. a jejími trenérkami. Terka si v prosinci 2025 prošla vážným úrazem, po kterém to vypadalo, že už se ke gymnastice nikdy nevrátí. Téměř dva měsíce prakticky nemohla chodit, přesto ale neztratila chuť být součástí týmu. Jakmile to bylo možné, začala chodit alespoň podporovat ostatní holky na tréninky. Později přidala lehké rehabilitace a od prvního dne bylo jasné, že se chce vrátit zpět. Mezi trenérkami a Terkou tehdy padla sázka, že v červnu nastoupí na oddílových závodech. Vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu to znělo téměř nemožně. Terka se ale nevzdala. A dokázala to. Na závodech nakonec opravdu nastoupila a celý svůj závod odcvičila. Ano, s lehčími prvky, ale s obrovskou odvahou, odhodláním a úsměvem. Terez, obrovsky gratulujeme. Jsme nesmírně rádi, že ses dokázala tak krásně vrátit zpět, a přejeme ti ještě spoustu dalších úspěchů. Tvůj příběh je inspirací pro nás všechny.
Tímto závodem jsme ukončili další krásnou sezónu. Nyní již všem našim gymnastkám, přátelům a rodičům přejeme krásné léto, spoustu odpočinku a zážitků. Na všechny se budeme zase těšit na konci srpna na letním soustředění, kde se opět pustíme do přípravy na další sezónu, která nám snad opět přinese velké množství dalších zážitků, na které budeme rádi vzpomínat.


